This website works best with JavaScript enabled
BT Education 2 - шаблон joomla Создание сайтов

logo

Müşteri Hizmetleri 

Tel.: 0850 303 3 400

teklif

mhizmet

Müşteri Girişi 

Zorunlu Trafik Sigortası

trafik

Bir motorlu aracın kullanımı sırasında, bir kişinin ölümüne ya da yaralanmasına veya bir şeyin zarar görmesine sebep olunursa, Karayolları Trafik Kanunu gereğince, araç sahibi yasal olarak bundan sorumludur. Kısaca Zorunlu Trafik Sigortası denilen, Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası, işte bu sorumluluk için poliçede gösterilen limitlere kadar güvence sağlar.

Bu sigortanın zorunlu tutulması, devletin sosyal devlet olma ilkesinin bir sonucudur. Bir kaza durumunda kusuru bulunmayan insanları, devlet korumuş olmaktadır.

Yapılan kontrollerde aracın Zorunlu Trafik Sigortası’nın olmadığı görülürse, bu aracın yola devam etmesine izin verilmez. Geçerli bir sigorta poliçesi ibraz edilinceye kadar araç anlaşmalı bir otoparka çekilir ve bağlanır.

Zorunlu Trafik Sigortası aynı zamanda, bu araçlara bağlı olan römork ve benzeri tekerlekli araçların neden olacağı hasarları da güvence altına alır. Ancak bu araçlar insan taşımak için kullanılıyorsa, ek bir teminat alınması gerekir.

Zorunlu Trafik Sigortası, bir kaza halinde karşı tarafın ve üçüncü kişilerin zararlarını gidermeye yöneliktir. Kazaya neden olan araç sahibinin kendi göreceği zararlar bu sigorta ile karşılanmaz. Bu kasko sigortasının konusudur.

Bir Zorunlu Trafik Sigortası’nın hangi güvenceleri vereceği ve tazminat miktarının ne olacağı, her yıl Hazine Müsteşarlığı tarafından tesbit edip duyurulmaktadır. Bu yıl başında giren uygulamaya göre de sigorta şirketleri talep edecekleri primleri kendileri belirlemektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası’nın temel olarak verdiği güvenceler şunlardır:

  • Bir kaza durumunda kişi başına ölüm ve tedavi masrafları
  • Bir kaza durumunda kaza başına ölüm ve tedavi masrafları
  • Bir kaza durumunda kaza başına maddi zararlar

İletişim Formu 

İçeriği Giriniz

İletişim Bilgilerimiz 

Adres
Kavacık Mh.Okul Cd. Mutlu Sk. No: 24
BEYKOZ - İSTANBUL
Telefon: (0216) 680 43 10
Fax: (0216) 680 43 11

Mail: info@kavaciksigorta.com

#fc3424 #5835a1 #1975f2 #2fc86b #f_syc9 #eef77 #020614063440